Tragiczny wypadek drogowy: nie żyje 66-letni pieszy
Wczesnym rankiem na ulicy Przemysłowej doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zginął 66-letni pieszy. Pomimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, nie udało się uratować życia mężczyzny. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Tragiczne zdarzenie na ulicy Przemysłowej

Dziś rano, po godzinie 7:00, służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na ulicy Przemysłowej. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną. Wstępne ustalenia wskazują, że 64-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, podczas cofania uderzył w pieszego. Niestety, mimo szybkiej interwencji ratowników medycznych, 66-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Reakcja służb ratunkowych

Akcja ratunkowa trwała kilka godzin. Na miejscu zdarzenia obecni byli funkcjonariusze z lublinieckiej drogówki oraz ekipy pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Wszystkie działania miały na celu nie tylko udzielenie pierwszej pomocy, ale także zabezpieczenie miejsca wypadku i zbadanie jego okoliczności.

Śledztwo pod nadzorem prokuratury

Dochodzenie w sprawie tego tragicznego wypadku jest prowadzone przez lubliniecką policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. W toku śledztwa zostaną dokładnie przeanalizowane wszystkie dostępne dowody, aby ustalić, co dokładnie doprowadziło do tego nieszczęśliwego zdarzenia. Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy w chwili wypadku.

Apel o ostrożność na drogach

W wyniku tego tragicznego wypadku, policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Piesi i rowerzyści, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zdrowy rozsądek mogą znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach i zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.


Według informacji z: KPP w Lublińcu