Gdzie zamówić pompę ciepła na Śląsku? Lista firm

Pompy ciepła to urządzenia, które pozwalają na ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń oraz wody. Ich działanie opiera się na pozyskaniu ciepła ze środowiska i oddaniu go do instalacji grzewczej. Coraz więcej firm posiada je w swojej ofercie. Poniżej znaleźć można listę 7 przedsiębiorstw, w których można zamówić urządzenie wraz z montażem, jednak nie jest to pełen katalog działających na Śląsku, a jedynie subiektywny wybór.

Gdzie kupić pompę ciepła na Śląsku?

Termax

Termax to firma z siedzibą w Lublińcu przy ul. Oleskiej 36. Oferuje ona szeroki przekrój usług. Przede wszystkim są to wszelkiego rodzaju pompy ciepła – ich dobór oraz montaż. Ponadto w ofercie przedsiębiorstwa znaleźć można: fotowoltaikę, klimatyzację, wentylację, a także konstrukcje stalowe oraz nagrzewnice.

ECO-TEAM

Pompa ciepła w ofercie śląskiej firmy Eco-team.pl to rozwiązanie dla każdego inwestora (indywidualnego oraz biznesowego) ze Ślaska, jak i innych regionów naszego kraju. Jeszcze lepsze efekty korzystania z tego sposobu na ogrzewanie domu oraz wody można uzyskać dzięki połączeniu inwestycji z instalacją fotowoltaiczną, która także znajduje się w portfolio przedsiębiorstwa. Ponadto skorzystać można z oferty kotłów gazowych, biomasy oraz instalacji solarnych. Przedsiębiorstwo może poszczyć nie tylko tym, że zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, ale także wieloma nagrodami, m.in. Diamenty Forbesa 2022, Gepardy Biznesu oraz Jurajski Produkt Roku.

THERMAL-COMFORT

THERMAL-COMFORT to przedsiębiorstwo z Katowic, które w swojej ofercie posiada montaż i serwis pomp ciepła. Instalacja urządzenia poprzedzona jest audytem energetycznym, by móc dobrać najbardziej wydajne spośród oferowanych rozwiązań. W kwestii obsługi poinstalacyjnej bardzo ważne jest nie tylko uruchomienie i konfiguracja systemu, ale i przeszkolenie użytkowników z korzystania z urządzenia. Specjaliści podejmują się także przeglądów technicznych oraz likwidacji wyeksploatowanych urządzeń.

EnergySol

EnergySol to zespół wykwalifikowanych osób, które zajmują się instalacją, serwisem oraz sprzedażą pomp ciepła i klimatyzacji. Siedziba firmy znajduje się w Tychach, jednak z usług skorzystać mogą klienci na całym Śląsku. Atutem firmy jest pomoc w uzyskaniu dofinansowań z programów Czyste Powietrze, Stop Smog oraz innych dostępnych w naszym regionie.

EKO-SEPT

EKO-SEPT to firma z siedzibą w Rudzie Śląskiej, jednak obszarem swojego działania obejmuje cały Śląsk. W jej ofercie znaleźć można montaż pomp ciepła po wykonaniu audytu energetycznego, jak i bezpłatny dobór ogrzewania podłogowego, które współpracuje z zainstalowanymi urządzeniami. Ponadto w ofercie znajdują się fotowoltaika, klimatyzacja i wentylacja.

Ekoi

Ekoi to kompleksowy dostawca technologii i rozwiązań w branży OZE. Swoimi działaniami obejmuje województwa: śląskie, opolskie oraz małopolskie. W ofercie firmy znaleźć można pompy ciepła, ale i fotowoltaikę oraz rekuperację, czyli odzyskiwanie energii z zanieczyszczonego powietrza.