Biżuteria ze złota doskonałym prezentem dla każdej kobiety – co warto o niej wiedzieć?

Złoto to jeden z najważniejszych metali szlachetnych wykorzystywanych w jubilerstwie. Ze względu na swój wysoce szlachetny wygląd, zaskakującą jakość oraz inne, liczne zalety, branża biżuteryjna już tysiące lat temu upodobała sobie ten kruszec. Pierwsze wzmianki o ozdobach wykonywanych ze złota datuje się na rok 2000 p.n.e. To właśnie wtedy Egipcjanie rozpoczęli wyrabianie bogato zdobionych bransolet, naszyjników i grzebieni – tworzyli je one ze złota oraz drogocennych kamieni. Po dziś dzień złote elementy biżuteryjne odnalezione przez archeologów budzą podziw i zaskakują swoim kunsztem. Złoto od zawsze kojarzone było z bogactwem, energią, dobrobytem oraz luksusem. Biżuteria wykonana z tego cennego kruszcu przyciąga wzrok, budzi podziw oraz pozwala wyróżnić się z tłumu; nie bez powodu jest ona wybierana na prezent przez bardzo wielu mężczyzn, którzy chcą obdarować złotym naszyjnikiem, kolczykami czy bransoletką swoją ukochaną.

O czym świadczą poszczególne próby złotej biżuterii na prezent?

W ofercie wielu sklepów stacjonarnych i internetowych możemy odnaleźć propozycje złotej biżuterii o różnych próbach. Ze względu na to, że czyste złoto cechuje się dużą miękkością, jest ono bardzo plastycznym, a jednocześnie niezbyt trwałym materiałem. Właśnie z tego powodu w jubilerstwie stosuje się zwykle domieszki innych metali, pozwalających zwiększyć trwałość biżuterii przy jednoczesnym zachowaniu prawdziwego piękna, które wręcz bije od tego naturalnego kruszcu. Zawartość czystego złota w stopie z innymi metalami określa się wartością wyrażaną przez próbę probierczą. W sklepie Murrano znajdziemy złotą biżuterię o próbach złota: 333, 585 oraz 750. Każda z nich wyróżnia się inną plastycznością i wytrzymałością. Chociaż na pierwszy rzut oka są one niemalże niemożliwe do rozpoznania, warto wiedzieć o nich nieco więcej.

  • Próba złota 333 zawiera dokładnie 33,3 czystego złota, jednocześnie będąc jedna z najniższych zawartości złota występującą w produktach jubilerskich; zazwyczaj biżuteria ze złotem o próbie 333 charakteryzuje się niższą ceną; próba 333 charakteryzuje się wysoką twardością oraz mniejszą plastycznością;

  • Próba złota 585 najpopularniejszy rodzaj biżuterii zawierającej 58,5 czystego złota; oznacza to, że czysty kruszec stanowi ponad połowę stopu jubilerskiego; zawartość stanowi kompromis pomiędzy wysoką zawartością złota, a właściwościami fizycznymi danego stopu;

  • Próba złota 750 to aż 75% czystego złota; biżuteria tej próby to zazwyczaj bardzo duża inwestycja; tak wysoką zawartość złota możemy odnaleźć między innymi w wyrobach jubilerskich o szczególnym przeznaczeniu (na przykład w pierścionkach zaręczynowych); ze względu na tak dużą zawartość czystego złota, biżuteria odznacza się dużą trwałością; jest jednak znacznie bardziej narażona na zarysowania niż wyroby o niższej próbie.

Na stronie https://www.murrano.pl/ znaleźć można wiele zestawów oraz pojedynczych egzemplarzy złotej biżuterii, która zachwyca swoim niestandardowym designem, kształtem oraz zdobieniem. Złoto od zawsze uważane jest za doskonały prezent, zważywszy na samą symbolikę tego cennego kruszcu.

Złota biżuteria z niestandardowym grawerem – propozycja dla osób lubiących oryginalność

Jak zdążyliśmy zauważyć, realne i wirtualne półki sklepów wręcz uginają się od różnego rodzaju biżuterii. Jak jednak uczynić prezent dla bliskiej osoby wyjątkowym? Tu pojawia nam się opcja, z której aż żal nie skorzystać – mowa o możliwości naniesienia na dany produkt wybranego grawerunku, co uczyni go znacznie bardziej spersonalizowanym. W zależności od rodzaju biżuterii, może być on umiejscowiony bezpośrednio na niej lub na pudełku prezentowym. Zadbanie o taki detal na pewno wzruszy niejedną osobę, tym samym dając jej poczuć się naprawdę wyjątkowo – a właśnie o to chodzi w obdarowywaniu.