Świadek zareagował: Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie
Szybka reakcja mieszkańca powiatu pomogła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki jego obywatelskiej postawie udało się zapobiec dalszym niebezpieczeństwom na drodze.
  1. Kolizja miała miejsce 11 maja w Rusinowicach.
  2. Kierowca Kia odjechał z miejsca zdarzenia.
  3. Świadek ruszył w pościg i zatrzymał sprawcę.
  4. Kierująca Kia miała ponad dwa promile alkoholu.

W sobotni wieczór, 11 maja, na ulicy 1-go Maja w miejscowości Rusinowice doszło do niebezpiecznej kolizji drogowej. Kierowca samochodu marki Kia, podczas wymijania z citroenem, doprowadził do zderzenia pojazdów. Zamiast zatrzymać się na miejscu, sprawca zdecydował się na ucieczkę w kierunku miejscowości Sadów.

Na szczęście, 33-letni mieszkaniec naszego powiatu, którego auto zostało uszkodzone, nie pozostał bierny. Zdecydował się na pościg za kierowcą Kia, co zakończyło się skutecznym zatrzymaniem sprawcy w pobliżu restauracji w Rusinowicach. Okazało się, że za kierownicą siedziała 44-letnia kobieta, której zachowanie i mowa sugerowały, że jest pod wpływem alkoholu.

Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że mieszkanka gminy Koszęcin miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dzięki odpowiedzialnej postawie poszkodowanego, udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który mógł stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Teraz kobiecie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa oraz kara pozbawienia wolności. Jej nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do poważniejszych konsekwencji, gdyby nie szybka reakcja świadka.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!"

Przypominamy, że od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki współpracy mieszkańców, wielokrotnie zatrzymano sprawców kradzieży, włamań, rozbojów, a także nietrzeźwych kierowców. W dalszym ciągu liczymy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.


KPP w Lublińcu