Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

 Jak wybrać najlepszy narożnik

Bez wątpienia narożnik to obecnie niezastąpione wyposażenie wielu salonów. Już od jakiegoś czasu odchodzi się od standardowych sof z dwoma fotelami na rzecz właśnie narożników. Mogą one pełnić funkcję dekoracyjną oraz tą bardziej funkcjonalną. Takie rozwiązanie jest przydatne szczególnie w mniejszych pomieszczaniach. Z dodatkową funkcją spania, narożnik może skutecznie zastąpić nasze łóżko. Funkcja spania przyda się również wtedy, gdy nocować będziemy niespodziewanego gościa. W jaki sposób więc wybrać najlepszy model narożnika? Tego dowiecie się poniżej.

Prawo czy lewostronny narożnik?

Jest to podstawowe pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać podczas zakupu takiego mebla wypoczynkowego. Ma to bardzo istotne znaczenie. Jak rozpoznać jakiego rodzaju jest nasz narożnik? Wystarczy stanąć przed nim i spojrzeć na jego kształt. Jeżeli przypomina nam on literę L, jest to narożnik lewy. Natomiast jeśli kształtem bardziej będzie nam on przypominał niepełną literę P, będzie to narożnik prawy. Istnieje również drugi sposób na rozpoznanie naszego modelu. Ponownie ustawiamy się przed narożnikiem. Wskazujemy palcem, po której stronie znajduje się krótszy bok. Jeśli wskażemy go lewą dłonią, model jest lewy. Jeżeli natomiast bok będzie znajdował się po prawej stronie, narożnik jest oczywiście prawostronny. Jeżeli wybierzemy zły model narożnika, może nam to zepsuć całą aranżację pomieszczenia.

Kształt narożnika

Kształt narożnika również ma spore znaczenie. Najczęściej ten mebel wypoczynkowy utożsamiamy z kształtem litery L. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie w mniejszych salonach. Świetnie wypełnia przestrzeń naszego pomieszczenia i genialnie spełnia swoją funkcję wypoczynkową. W większych salonach jednak możemy już bardziej zaszaleć. Coraz popularniejsze są narożniki w kształcie litery U. Ustawione na środku pomieszczenia stanowią swego rodzaju wyspę. Oddziela ona strefy w pomieszczeniu. Możemy na przykład oddzielić jadalnię od miejsca przeznaczonego do relaksu. Takie miejsce z pewnością będzie centrum życia rodzinnego.

Wymiary narożnika

Podczas wyboru narożnika warto również zwrócić uwagę na jego rozmiary. Jeżeli mebel pasuje na styk do naszego salonu, warto upewnić się czy nie przebiega tam żadna listewka albo gniazdko elektryczne. Wymiary narożnika to nie tylko szerokość oraz długość. Musimy pamiętać również o wysokości oparcia i rozmiarze siedziska. Inne wymiary będą potrzebne dla wyższych osób, a inne dla niższych. Dlatego warto pamiętać o wszystkich domownikach naszego mieszkania. W ten sposób zadbamy o przyjemność oraz komfort podczas pobytu kogokolwiek w salonie. Sprawdź również taki duży narożnik.

Funkcja spania

Bardzo popularnie są modele narożników z funkcją spania. Dlaczego? Mogą one z powodzeniem zastąpić łóżko. Świetnie również sprawdzają się, jeżeli często nocujemy u siebie gości. Dodatkowe miejsce do spania zawsze będzie dobrym pomysłem. W ten sposób w trakcie dnia narożnik będzie pełnił funkcję relaksu, natomiast w nocy za pomocą paru pociągnięć możemy przemienić mebel w pełnoprawne łóżko z wygodnym materacem. Tutaj warto jednak przed zakupem sprawdzić czy materac faktycznie jest komfortowy. Jest to istotne, jeżeli mebel ma zastąpić nasze łóżko.

Materiał obiciowy

Kolejna bardzo ważna kwestia. Przy wyborze narożnika musimy zastanowić się, jaki materiał obiciowy będzie dla nas najlepszy. Meble wykonane z pluszu albo mikrofazy będą mało odporne na rozciąganie. Dlatego przy dość częstym użytkowaniu takiego narożnika możemy liczyć się z tym, że po latach może znacznie utracić na swoich właściwościach. Wiele ludzi decyduje się skórę. Nic w tym dziwnego, ponieważ takie narożniki prezentują się naprawdę dobrze. Wymagają jednak one specjalnej pielęgnacji, aby skóra nie popękała.