Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr 283/XVII/2012 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 31 października 2012 roku w sprawie nadania Statutu Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Lublińcu przy ulicy Sobieskiego 9.

Uwagi proszę przesyłać na adres Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 sierpnia 2019 roku.

Przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz zachęcamy do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom.

Szczegółowe informacje w załączeniu.

 • Yamaha FJR 1300 dla lublinieckiej „drogówki”

  Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy otrzymali w dniu wczorajszym policyjny motocykl – Yamaha FJR 1300, który został pozyskany z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Pozyskany, nowoczesny sprzęt przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu lublinieckiego szczególnie w zakresie bezpieczeństwa motocyklistów.

 • Działania „Sierpniowy weekend”

  W dniach 14-18 sierpnia br. na drogach całego kraju policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą "Sierpniowy weekend". Mundurowi sprawdzą czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, zaś szczególną uwagę zwracać będą na ich stan trzeźwości oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

 • ZARZĄDZENIE NR 196/2019 BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA Z DNIA 14.08.2019r. w sprawie konsultacji projektu uchwały dotyczącej ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Lublińcu, ustalenia maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od ponoszenia opłat

  O G Ł O S Z E N I E

  Burmistrz Miasta Lublińca przedstawia ofertę organizacji pozarządowej z pominięciem otwartego konkursu ofert

  STB Energia

  na realizację zadania publicznego

  Udział zawodników STB Energia w Mistrzostwach Świata Seniorów i organizacja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona – Energia Seniorów 2019

  zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 688) można zgłaszać swoje uwagi dotyczące zadania na piśmie do Urzędu Miejskiego na adres: Urząd Miejski Lubliniec ul. Paderewskiego 5, 42-700 Lubliniec lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje data wpływu). Uwagi można zgłaszać w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty tj. do dnia 20.08.2019 r.

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu zwraca uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących magazynowania, składowania oraz zbioru palnych płodów rolnych...więcej

  W dniu 9 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone 75. rocznicy powstania Ligi Obrony Kraju. W trakcie uroczystości Dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach płk Ryszard Kasprzyk wręczył medale pamiątkowe 75-lecia LOK przyznane przez Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju w Warszawie. Medale otrzymali: Joachim Smyła - Starosta Lubliniecki, Krzysztof Olczyk - Przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu, Halina Matera – Prezes LOK w Lublińcu, Walenty Janik - Wiceprezes LOK w Lublińcu, Janina Broda, Krystyna Kusztal, Tadeusz Wejner, Edward Wilk. Wszystkim, którzy otrzymali medale, serdecznie gratulujemy.

 • Trwają działania "Bezpieczne skrzyżowanie"

  Dzisiaj w godzinach 6:00 – 22:00 na drogach powiatu lublinieckiego policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Skrzyżowania”. Celem działań jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracają uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia oraz przestrzegają przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

 • Zatrzymany nietrzeźwy motorowerzysta poszukiwany listem gończym

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu po pościgu zatrzymali mężczyznę, który w Sadowie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 35-latek prowadził motorower znajdując się w stanie nietrzeźwości, a dodatkowo był poszukiwany dwoma listami gończymi.

 • Wszywki alkoholowe w Warszawie – czy warto się „zaszyć”?

  Stosowanie implementacji, czyli wszywanie pod skórę różnego typu substancji, stało się dość modną metodą w walce z alkoholizmem. Panuje wszechobecne przekonanie, iż działanie tabletek pod skórą pleców lub pośladka sprawia, że uzależnienie znika. Espera, którego oficjalna nazwa disulfiram jest bardzo często podawany alkoholikom w postaci wszywki dając jednocześnie nadzieję na to, że rozwiąże to problem nadużywania alkoholu.

  Koszt zaszycia alkoholowego

  Jeżeli chodzi o cenę zaszycia alkoholowego w Warszawie to najczęściej około tysiąca złotych, jednak w innych miastach, może wyglądać to inaczej. Szukając odpowiedniej kliniki, gdzie implementuje się wszywki alkoholowe Warszawa z pewnością będzie odpowiednim miejscem. Zabieg ten może być też wykonany w domu pacjenta, natomiast dochodzi wówczas cena dojazdu, a także wydatek związany z zakupem leku.

  Cena nie jest najważniejsza…

  Zaszycie alkoholika jest metodą, która ma na celu zastraszenie pacjenta efektami ubocznymi, które pojawią się, kiedy ten spożyje alkohol. Powikłania spowodowane sięgnięciem po trunki tego typu, mogą być niebezpiecznie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia. Nie można spodziewać się zatem, że wszywka wyeliminuje chorobę. Spowoduje ona jednak, że pacjent będzie zmuszony do powstrzymywania się od pica, ze strachu przed przykrymi konsekwencjami. Jest to zatem metoda, która ma podłoże psychologiczne.

  Pacjent i jego psychika, koncentrują się na walce z nałogiem. Czasami prowadzi to do poważnej frustracji i stanów nerwowych. Niestety często mocno odbija się to na funkcjonowaniu takiego człowieka chociażby w rodzinie, gdyż okres terapii zamiast budować silne przekonanie, że istnieje szansa zerwania z nałogiem, tylko potęguje chęć spożycia alkoholu, kiedy substancja czynna obecna w organizmie przestanie działać. Oznacza to, że udziela on sobie wewnętrznego przyzwolenia na to, aby po zaprzestaniu działania leku, ponownie sięgnąć po alkohol. Tym samym zaszycie alkoholowe bywa powodem do wpadnięcia w ciąg, jaki wcześniej nigdy nie miał miejsca.

  Świadomość i silna wola

  To, co jest istotne podczas terapii zaszyciem alkoholowym w Warszawie to przede wszystkim odpowiednie podejście. Leczenie nigdy nie będzie mogło być skuteczne, jeżeli pacjent nie będzie wystarczająco zmotywowany do odstawienia alkoholu na stałe. Kilkumiesięczna abstynencja może pokazać, że faktycznie jest on w stanie poradzić sobie z nałogiem.

  Alkoholik musi wyrazić pełną zgodę na wszycie Esperalu w Warszawie, która powinna być wyrażona na piśmie, z zaznaczeniem świadomości o konsekwencjach, jakie niesie za sobą spożycie alkoholu podczas terapii.

  Zabieg

  Sam zabieg implementacji wszywki alkoholowej w Warszawie nie jest niczym skomplikowanym, gdyż polega on na wykonaniu płytkiego nacięcia w odpowiednim miejscu i umieszczeniu pod skórą wszywki. Dla zniwelowania bólu, odbywa się on przy miejscowym znieczuleniu i trwa około pół godziny. Istotne jest jednak to, aby przynajmniej przez dwie doby przed samym zabiegiem implementacji wszywki w Warszawie pacjent nie spożywał alkoholu, co z pewnością zostanie potwierdzone badaniami lekarskimi.

  Pamiętajmy, że metoda ta nie może funkcjonować samodzielnie, a powinno ona być jedynie uzupełnieniem pełnej terapii, która wymaga także wizyt u psychologa, a także uczestnictwa w spotkaniach grupy anonimowych alkoholików. Chociaż cena wszywki alkoholowej w Warszawie może nie być najniższa, mając świadomość, że jest to sposób, który może pomóc – warto rozważyć taką ewentualność.

 • Podsumowanie działań „NURD”

  Policjanci podsumowali zakończone działania "NURD", które prowadzone były wczoraj na drogach powiatu lublinieckiego. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale również bacznie przyglądali się zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych.

 • Poszukiwany sprawca kradzieży torebki

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wyjaśniają okoliczności kradzieży torebki, do której doszło na parkingu jednego z lublinieckich marketów pod koniec lipca br. Sprawca najpierw za pomocą podstępu sprawił, że jego ofiara opuściła swój pojazd po czym dokonał kradzieży leżącej na siedzeniu torebki.

 • W ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (...), Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu udostępnia PORADNIK DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY oraz KARTĘ INFORMACYJNĄ DLA OSOBY STOSUJĄCEJ PRZEMOC W RODZINIE na rok 2019.