• Zatrzymano 2 kierujących pod wpływem narkotyków

  W ostatnich dniach lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, który po narkotykach usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie miasta Lublińca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Zapraszamy Seniorów na debatę społeczną w Woźnikach

  Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu i policjanci zapraszają Seniorów z rejonu Woźnik na debatę społeczną z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, "Bezpieczny Senior w Woźnikach". Debata odbędzie się w dniu 6 listopada 2019r., o godzinie 9.00, w sali Urzędu Miasta w Woźnikach. Serdecznie zapraszamy.

 • W sobotę 2 listopada 2019 roku (Dzień Zaduszny) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lublińcu przy ul. Przemysłowej będzie nieczynny.

  Dyrektor Miejskiego Przedszkole Integracyjnego nr 3 w Lublińcu zatrudni pracownika na stanowisko nauczyciela wspomagającego w oddziale integracyjnym.

  Wymagane kwalifikacje: Studia o kierunku wychowanie przedszkolne lub wczesnoszkolne oraz studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny kierunek: oligofrenopedagogika. Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 343511403.

  Burmistrz Miasta Lublińca przedstawia ofertę organizacji pozarządowej z pominięciem otwartego konkursu ofert

  Stowarzyszenia Fitart Klub Sportowy

  na realizację zadania publicznego

  Mikołajki na styl akrobatyki

  zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn.zm.) można zgłaszać swoje uwagi dotyczące zadania na piśmie do Urzędu Miejskiego na adres: Urząd Miejski Lubliniec ul. Paderewskiego 5, 42-700 Lubliniec lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje data wpływu). Uwagi można zgłaszać w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty tj. do dnia 07.11.2019 r.

  31 października 2019 r. tuż po godz. 8:00 doszło do pierwszego w tym sezonie grzewczym pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków produkcyjnych przy u...

 • Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

  W ostatnim czasie lublinieccy policjanci zatrzymali 6 kierowców na tzw "podwójnym gazie”. Pokazuje to jak ważne są policyjne kontrole i systematycznie organizowane akcje, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Wszystkie zatrzymane osoby za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

 • Pomoc osobom bezdomnym

  W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i spadkiem temperatur policjanci kierują apel o zgłaszanie wszelkich informacji o osobach bezdomnych lub przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Sygnały takie należy kierować do wyspecjalizowanych instytucji miejskich, Straży Miejskiej lub Policji. Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.

 • Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu wraz z Urzędem Miasta Lubliniec i Lubliniecką Radą Kobiet ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Przemoc Oczami Dziecka” oraz konkurs filmowy „Przemoc Oczami Młodych” . Konkursy zorganizowane są w ramach kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy” i potrwają od 28.10.2019 do 20.11.2019r. Przedsięwzięcia skierowane są do uczniów lublinieckich szkół podstawowych i średnich.

  Konkurs plastyczny pn. „Przemoc Oczami Dziecka” przeznaczony jest dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych z Lublińca, natomiast konkurs filmowy na spot „Przemoc Oczami Młodych” skierowany jest do uczniów lublinieckich szkół ponadpodstawowych.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do udziału w konkursie!

  Burmistrz Miasta Lublińca przedstawia ofertę organizacji pozarządowej z pominięciem otwartego konkursu ofert

  Polskiego Czerwonego Krzyża

  na realizację zadania publicznego

  Konferencja Honorowego Krwiodawstwa

  zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ) można zgłaszać swoje uwagi dotyczące zadania na piśmie do Urzędu Miejskiego na adres: Urząd Miejski Lubliniec ul. Paderewskiego 5, 42-700 Lubliniec lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje data wpływu). Uwagi można zgłaszać w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty tj. do dnia 06.11.2019 r.

  W dniach 25-27 października w Lubinie zorganizowano Międzynarodowe Manewry Techniczno-Medyczne. Zawody rozpoczęte zostały apelem na placu przy Aeroklubie Zagłębia Miedziowego. Następnie na pobliskiej sali gimnastycznej wygłoszone zostały wykłady z zakresu pierwszej pomocy, podczas których zastępy strażaków były wzywane do akcji ratowniczych.

  7 listopada 2019 r. o godzinie 18:00 Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaprasza na koncert Manamana Band (Koncerty na Zamku). Wejściówki do pobrania w recepcji Zespołu.

 • Zmiana organizacji ruchu w rejonie lublinieckich cmentarzy.

  Przełom października i listopada to dla policjantów czas wytężonej pracy. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona będzie akcja "ZNICZ 2019". W rejonach lublinieckich cmentarzy wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

 • Konkurs plastyczny i filmowy

  Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu wraz z Urzędem Miasta Lubliniec i Lubliniecką Radą Kobiet ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Przemoc Oczami Dziecka” oraz konkurs filmowy „Przemoc Oczami Młodych” . Konkursy zorganizowane są w ramach kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy” i potrwają od 28.10.2019 do 20.11.2019r. Przedsięwzięcia skierowane są do uczniów lublinieckich szkół podstawowych i średnich.

 • Podsumowanie działań „Prędkość”

  Na drogach powiatu lublinieckiego zakończyły się działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec i KMP Częstochowa ujawnili łącznie 49 wykroczeń, nałożyli 46 mandatów karnych. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h zatrzymano dwa prawa jazdy.

 • Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań.

  1. Cmentarz parafialny przy ul. Plebiscytowej.

  Cmentarz znajduje się pomiędzy ulicami Plebiscytową, Cmentarną i Powstańców Śl.. W czasie dni świątecznych zostaną wyznaczone miejsca parkingowe w ul. Cmentarnej, Szaforza, Plebiscytowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do ul. Nowej), Dworcowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do ul. K. Miarki). Z tego względu wprowadzone zostaną zmiany w zakresie dopuszczonych kierunków jazdy:

  • ul. Cmentarna , na co dzień dwukierunkowa, stanie się jednokierunkowa od ul. Powstańców Śl. do ul. Plebiscytowej

  • ul. Plebiscytowa na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Cmentarnej, na co dzień dwukierunkowa, będzie jednokierunkowa od skrzyżowania z ul. Cmentarną do skrzyżowania z ul. Paderewskiego

  Całość zmian w organizacji ruchu będzie miała odniesienie w ustawionym oznakowaniu pionowym. W punktach węzłowych przy cmentarzu ustawione zostaną patrole Policji i Straży Miejskiej w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa ruchu oraz osób przychodzących na cmentarz.

  1. Cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej.

  Cmentarz znajduje się w części zachodniej miasta. Dojazd do cmentarza odbywać się będzie od ul. M. Skłodowskiej ulicą Spokojną. Na czas trwania świąt ulica Spokojna stanie się drogą jednokierunkową; wyjazd z cmentarza odbywać się będzie ul. Cyrana. Cmentarz posiada wyznaczony parking.

  Całość zmian w organizacji ruchu będzie miała odniesienie w ustawionym oznakowaniu pionowym. W punktach węzłowych przy cmentarzu ustawione zostaną patrole Policji i Straży Miejskiej w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa ruchu oraz osób przychodzących na cmentarz.

  Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać przy cmentarzu parafialnym i komunalnym od dnia 31.10.2019 r. (czwartek) od godz. 900 do dnia 02.11.2019 r. (sobota) do godz. 1000.

  23 października br. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego. Po raz trzynasty mieliśmy okazję podziwiać dzieła młodych fryzjerów ze szkół z Lublińca i okolicznych miast. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku, a jego tematem przewodnim była fryzura karnawałowa. Od tamtego czasu dziesiątki uczestników walczyło o fryzjerski laur Starosty Lublinieckiego.

  - Dzięki długiej tradycji udało się odkryć wiele talentów i stworzyć możliwości rozwoju dla uczniów kształcących się w tym zawodzie – mówiła Jolanta Kardas dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

  19 października br. na rynku w Koszęcinie odbył się happening pt. „TOUCH US – DBANIE TO DOTYKANIE”. W akcji udział wzięli reprezentanci: „Fantazja & Urwisek”, „Stowarzyszenie Montownia”, „Fundacja Twoje TAK ma ZNACZENIE” oraz Stowarzyszenie „Lublinieckie Amazonki … i nie tylko”

  Kim jestem dla Ciebie Panie, ziarnkiem piasku wśród miliarda innych, a może bańką mydlaną, która jak myśl jest ulotna………pisał w swoim wierszu Michał Janusz, lubliniecki chirurg. Wiersz został bardzo wysoko oceniony przez znawców poezji i tym samym nasz lekarz został jednym z laureatów XVII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. ks. kan. Józefa Jamroza, Kapłana – Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.

  26 października 2019 roku przed godz. 14:00, na zakręcie drogi pomiędzy Lubeckiem a Kochcicami, kierująca samochodem osobowym najechała na barierkę oc...