15 października odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanych oddziałów Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Remonty przeprowadzono pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala, były one możliwe dzięki wsparciu Powiatu oraz realizowanemu projektowi pod nazwą "Zwiększenie dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych w SPZOZ w Lublińcu poprzez przeprowadzenie prac modernizacyjnych oraz zakup sprzętu medycznego i aparatury", współfinansowanemu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

16 października 2019 roku tuż przed godz. 6:00, na Drodze Wojewódzkiej 906, pomiędzy Wierzbiem a Koszęcinem, doszło do zderzenia samochodu osobowego z...

Opony rolnicze cechują się specjalistycznym wykonaniem z uwzględnieniem trudnych warunków pracy. Prawidłowy dobór kół do maszyn rolniczych ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracy, a także pozwala dużo wydajniej wykonywać codzienne obowiązki na roli. Przez Internet możemy zamówić opony do traktora dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, aby zakup okazał się dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Zacznijmy od starannych przygotowań

Na początek musisz przecież wiedzieć, czego dokładnie szukać w Internecie. Opony rolnicze dzielą się na różne rodzaje, z czego najpopularniejsze są opony radialne, diagonalne oraz flotacyjne. Co szczególnie istotne, w zależności od wybranego typu różnią się oznaczenia opon rolniczych. Najprościej jest spisać wszystkie dane z naszych opon lub skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pracownika na stacji diagnostycznej. Musimy uwzględnić szerokość i wysokość opony, a także średnicę felgi. Należy także uwzględnić warunki, w których wybrane opony muszą się dobrze spisać.

Jak szukać interesujących nas opon?

Warto wybrać specjalistyczny sklep internetowy, w którym opony do maszyn rolniczych stanowią absolutny priorytet. W takim miejscu znajdziesz marki premium, które odznaczają się najwyższą jakością wykonania oraz długą żywotnością. Wybór opon jest ogromny, ale z pomocą wyszukiwarek internetowych możemy szybko zawęzić wyniki. Ponadto, decydując się na fachowy sklep online, taki jak firma Bohnenkamp, klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo, z pomocą którego, dużo łatwiej jest wybrać idealnie spasowane opony do traktora.

Dlaczego warto zamówić opony do traktora przez Internet?

W poszukiwaniach warto uwzględnić opinie innych klientów. To ważny drogowskaz, który w krótkim czasie udzieli nam wielu cennych informacji na temat jakości wykonania oraz efektywności danych opon w konkretnych warunkach. Dużym zaufaniem rolników cieszą się opinie alliance, które możemy wykorzystać do wielu rodzajów maszyn rolniczych. Ich atutem jest wysoka jakość wykonania przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny. Jest to zatem dobry wybór, jeśli potrzebujesz dobrych opon na wiele lat owocnej pracy w polu.

Nie oszczędzaj na oponach rolniczych

Dla zakupów internetowych znamienne jest to, że możesz znaleźć modele opon w bajecznie niskich cenach. Czy warto decydować się na takie okazje? W zdecydowanej większości przypadków, absolutnie nie, o czym informują opinie innych klientów. Takie opony nie zapewniają należytego komfortu i efektywności pracy oraz ulegają szybkiemu zużyciu. W efekcie, już po paru latach jesteś zmuszony na ponowny zakup. Warto wybrać opony premium, które posłużą nam przez długie lata oferując pełną satysfakcję z wykonanej pracy. Specjalistyczne opony do traktora to idealny przykład, który potwierdza, że czasami, płacąc więcej wybieramy oszczędności długoterminowe.

Pamiętaj o odpowiedniej eksploatacji

Udany zakup opon rolniczych z Internetu to dopiero połowa sukcesu. Pamiętaj, że bardzo istotna jest także staranna eksploatacja obejmująca regularne sprawdzanie ciśnienia i pilnowanie właściwego poziomu. Wpływa to na przyczepność i komfort jazdy, a także stopień ubicia gleby. Nadmierne ubijanie gleby może ograniczyć plony w momencie zbiorów. Opony do traktora należy także regularnie czyścić w celu usunięcia zanieczyszczeń i chemikaliów, które mają niekorzystny wpływ na ogumienie. Dbanie o opony rolnicze sprawi, że jeden komplet wystarczy na wiele lat nienagannej pracy.

Wiele osób wybiera na swoje lokum klasyczne budynki w starym stylu, których układ czy wnętrze wymaga renowacji. Taka przebudowa może nieść ze sobą spore koszty i ciągnąć się, szczególnie w przypadkach samodzielnych prób remontu, ale oczywiście zależy to od skali zmian oraz stanu budynku. Innym częstym problemem jest zbyt mały metraż mieszkania w starym budynku, a dodatkowo wysoki sufit w zamian. To marnuje sporo przestrzeni, ponieważ tej zawieszonej w powietrzu nie możemy rozsądnie wykorzystać, chyba że planujemy ogromny żyrandol. Jednak wiele London’s building renovation specjalizuje się w pracach w starych budynkach i wie, jak stworzyć dodatkową przestrzeń przy niskim cost of side return extension.

Kamienica z duszą, a dom w starym stylu

Wybór lokum to bardzo istotna sprawa, niezależnie od tego czy jest to mieszkanie wynajęte czy zakupione na stałe. Ci, którzy zdecydują się na budynek w starym stylu muszą liczyć się często z pewnymi niedogodnościami, które były popularne w starym budownictwie. Najczęściej jest to mała przestrzeń, szczególnie w przypadku łazienki czy kuchni. Ważniejszą rolę w końcu pełnił salon - miejsce pokazowe. Construction companies in London mogą pomóc w property renovations in London i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. London’s building companies wiedzą, że star budownictwo, szczególnie szeregowe, ma często dodatkową przestrzeń boczną w roli takiego schowka lub przejścia na ogród. Taką przestrzeń w trakcie home renovation London UK można włączyć jako część kuchni czy łazienki w zależności od projektu i układu mieszkania, by powiększyć jedno czy drugie pomieszczenie. Jednak takie działania najlepiej pozostawić renovation company from London, by cost of side return extension okazał się, jak najmniejszy.

Przestrzeń w małym metrażu

W mieszkaniach, które nie mogą pochwalić się dużymi przestrzeniami ważne jest wykorzystanie miejsca i ergonomiczny plan pomieszczeń. Construction companies in London znają się najczęściej na aranżacji takich niewielkich mieszkań, gdyż w Londynie i dużych miastach ścisk jest czymś zupełnie naturalnym. Odpowiedni House builder in London będzie dobrze wiedział, jak zaprojektować bathroom refurbishment in London, by łazienka była optycznie większa i komfortowa. Nie musimy obawiać się kitchen extensions cost, gdyż każda construction company in London zapewni nam projekt wraz z kosztorysem przed rozpoczęciem. Takie firmy, jak profesjonaliści Sigma builders z Sigma Construction UK uwzględnią cost of side return extension in London przy wykorzystywaniu możliwości rozszerzenia w ten sposób przestrzeni kuchni lub innego pomieszczenia w zależności od układu mieszkania. Sposób ten jest popularny w przypadku starego budownictwa, gdyż zapewnia sporo dodatkowej przestrzeni najczęściej małym kosztem. London’s construction company będzie wiedziała także, jak zaradzić wysokim sufitom. Można wstawić antresolę, która zagospodaruje w praktyczny sposób wolną przestrzeń w tak niedostępnym miejscu. Sigma Construction UK mają też wiele projektów w karierze na unikalne łazienki w małych przestrzeniach, które zorganizowano pod schodami - to świetne wykorzystanie wolnej przestrzeni pod schodami, która zazwyczaj zostaje bez użytku lub w chaotycznym stanie jako schowek czy graciarnia. Małe przestrzenie dają więcej możliwości, niż mogłoby się wydawać.

Mieszkanie marzeń w starym budynku

W dniu 7 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Lublińcu, na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn. „Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin”.

Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

W dniu 9 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Lubliniecki Klub Sportowy „SPARTA” Lubliniec na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „XXVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego”.

Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

 • 727 zarzutów dla urzędniczki

  Śledztwo, prowadzone przez policjantów z komendy w Lublińcu, pod nadzorem miejscowej prokuratury, zakończone zostało postawieniem 727 zarzutów urzędniczce Starostwa Powiatowego w Lublińcu. Kobiecie zarzuca się przywłaszczenie prawie 175 tys. zł pochodzących z opłat za rejestracje pojazdów. Grozi jej za to kara nawet do 10 lat więzienia.

 • Dziś działania "Alkohol"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzą w dniu dzisiejszym działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol”. Akcja jest prowadzona na drogach powiatu lublinieckiego i ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

 • Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego informuje, że w związku z planowanymi pracami technicznymi dotyczącymi wymiany części infrastruktury teleinformatycznej związanej z bazą danych platformy SEKAP, od dnia 24.10.2019r. od godziny 16:00 do dnia 28.10.2019 r. do godziny 7:00 platforma SEKAP będzie niedostępna.

  Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do konsultacji projektu „Programu Współpracy Miasta Lublińca z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2020”.
  Uwagi i opinie można składać do 20 października 2019 r. listownie, osobiście w urzędzie lub za pomocą poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczy się data wpływu do Urzędu. Anonimowe uwagi nie zostaną uwzględnione.

  W dniu 7 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Lublińcu, na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn. „Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

  W dniu 9 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Lubliniecki Klub Sportowy „SPARTA” Lubliniec na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „XXVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

  W dniu 7 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Lublińcu, na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn. „Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

  W dniu 9 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Lubliniecki Klub Sportowy „SPARTA” Lubliniec na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „XXVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

  W dniu 7 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Lublińcu, na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn. „Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

  W dniu 9 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Lubliniecki Klub Sportowy „SPARTA” Lubliniec na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „XXVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

 • Odblaski mogą uratować życie

  Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że tzw. niechronieni uczestnicy ruchu, w szczególności piesi, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

 • Poszukujemy sprawców uszkodzenia mienia

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Woźnikach prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia ekranów akustycznych na autostradzie A1, w rejonie węzła Woźniki. Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia lub posiadają wiedzę na temat sprawców proszone są o kontakt z KP Woźniki pod nr tel. 34 33 32 512 lub KPP Lubliniec tel. 34 353 22 55.

 • W dniu 7 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Lublińcu, na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn. „Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

  W dniu 9 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Lubliniecki Klub Sportowy „SPARTA” Lubliniec na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „XXVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego”.

  Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

 • Międzynarodowy Tydzień Mediacji

  W przyszły poniedziałek rozpocznie się Międzynarodowy Tydzień Mediacji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji został wyznaczony na dzień 17 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.