W związku z sesją Rady Miejskiej i prezentacją Raportu o Stanie Miasta Lublińca,

przyjęcia mieszkańców w dniu 12 czerwca 2019 r. nie odbędą się.

W sobotę 8. czerwca e-sportowa drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu w składzie: Kamil Schiewe, Grzegorz Michalik, Daniel Cebulski, Dawid Cebulski, Dastin Klupś, wybrała się do Krakowskiej Tauron Areny na LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie, na które zakwalifikowała się poprzez wygranie turnieju w Siemianowicach Śląskich.

W 2019 roku obchodzimy stulecie powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego, założonego w 1919 roku w Krakowie. Z inicjatywy profesorów Oddziału Krakowskiego, rok 2019 ogłoszony został Jubileuszowym Rokiem Matematyki. Z tej wyjątkowej okazji mBank zorganizował Ogólnopolski Konkurs Matematyczny pt. „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu: Julia Wieczorek z klasy 2 LO i Piotr Kulisz wraz z Szymonem Kosem z klasy 1 TI.

SK KP PSP przyjęło formatkę SI WCPR "Koło sklepu pożar auta - stary mercedes - wszyscy wyszli:" . Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód o...

 • Emilia Jaworska oraz Aleksandra Just z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu dotarły do finału ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego – V Edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

  Artyści Klubu Jednostki Wojkowej Komandosów przygotowali koncert z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Weterana Misji poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy, którzy pełnili bądź nadal pełnią służbę na misjach zagranicznych.

  • Projekt zainicjowany przez Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu - Anitę Naczyńską, patronat nad projektem objął starosta Joachim Smyła.
  • Idea projektu jest bardzo prosta - różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania.
  • Przygotowana oferta zawiera bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, edukacyjne, konsultacje medyczne, wizyty w salonach fryzjerskich, porady dietetyków, trenerów personalnych, zajęcia muzyczne, wizyty w muzeum czy też zajęcia dla seniorów.

  Wspólnie pomnażamy dobro!

 • Zaginął 67-letni Jerzy Bula

  Lublinieccy policjanci poszukują 67-letniego mieszkańca Boronowa. Jerzy Bula 7 czerwca br. wyszedł z domu i do teraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mundurowi proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające informacje o miejscu pobytu zaginionego pod nr tel. (34) 353 22 55 lub 112.

 • Tymczasowy areszt dla dilera narkotykowego

  Na wniosek lublinieckiej policji i prokuratury, w ubiegłą środę sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego w poniedziałek 33-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. Mężczyzna wkrótce odpowie za posiadanie i wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 • Działania „Alkohol i narkotyki” - podsumowanie

  W trakcie wczorajszych działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Alkohol i narkotyki” realizowanych przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu na drogach powiatu lublinieckiego przeprowadzono blisko 750 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Ich rezultatem było zatrzymanie 7 nietrzeźwych kierujących.

 • Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze dot. rozliczeń czynszowych w Wydziale Inwestycji i Rozwoju. Czytaj więcej...

  Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Wydziale Inwestycji i Rozwoju. Czytaj więcej...

  Długoterminowy wynajem samochodu – alternatywa dla kredytu i leasingu

  Budowa firmowej floty wcale nie musi być związana z bardzo wysokimi kosztami. Aktualnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na długoterminowy wynajem pojazdów jako alternatywa dla kredytu i leasingu.

  W wielu firmach samochód jest podstawowym narzędziem pracy – pozwala na dojazdy do klientów, kontrahentów, jest pomocny w transporcie oraz przy załatwianiu różnych spraw.

  Gdy auto jest niezbędne, nie trzeba jednak decydować się na jego kupno na własność albo na leasing w firmie leasingowej. Aktualnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na długoterminowy wynajem samochodów w wypożyczalniach.

  Dlaczego warto wybrać długoterminowy wynajem auta na firmę?

  Wypożyczalnie samochodowe najczęściej kojarzone są z wynajmem krótkoterminowym, na przykład na weekendowy wyjazd ze znajomymi czy rodziną. Warto jednak wskazać, że swoje oferty kierują także do klientów biznesowych.

  Firmy najczęściej wybierają wynajem długoterminowy – na kilka miesięcy, a nawet lat. Taka opcja ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami finansowania pojazdów w przedsiębiorstwie.

  Zalety długoterminowego wypożyczenia samochodu:

  • bez wysokich kosztów wstępnych
  • atrakcyjne ceny wynajmu przy dłuższych okresach
  • bez wydatków na serwis i przeglądy
  • szeroka gama pojazdów do wyboru
  • możliwość łatwej zmiany auta w razie potrzeby
  • przejrzyste rozliczenia z wypożyczalnią
  • brak dodatkowych opłat ubezpieczeniowych

  Usługi długoterminowego wynajmu posiada obecnie praktycznie każda wypożyczalnia aut Warszawa oraz w innych lokalizacjach w Polsce.

 • Akcja charytatywna pod szyldem #niebieskim

  Ruszyła aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od 1 czerwca do 15 lipca br. autorka książek o policjantach Kasia Puzyńska wraz z Fundacją Wydawnictwa Prószyński i S-ka, przeprowadzają akcję pod nazwą #niebieskim, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji – wdowom i dzieciom policjantów, którzy zginęli na służbie.

 • Działania kontrolno-prewencyjne „Alkohol i narkotyki”

  Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana jest na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

 • Wydano list gończy za Markiem Gieracz

  Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach Śląskich wszczęła śledztwo przeciwko podejrzanemu Markowi Gieracz urodzonemu w dniu 17 kwietnia 1964 r., który nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a ostatnio przebywał w Siemianowicach Śląskich. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 28-latka, którego zwłoki ujawniono na nieużytkach w dniu 1 czerwca br. Może on poruszać się środkami komunikacji miejskiej i posiadać niebezpieczny przedmiot. Został za nim wydany list gończy. Publikujemy jego wizerunek.

 • Burmistrz Miasta Lublińca przedstawia ofertę organizacji pozarządowej z pominięciem otwartego konkursu ofert

  Lublinieckiego Klubu Sportowego

  „SPARTA” Lubliniec

  na realizację zadania publicznego

  Sparta Cup 2019

  zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 688) można zgłaszać swoje uwagi dotyczące zadania na piśmie do Urzędu Miejskiego na adres: Urząd Miejski Lubliniec ul. Paderewskiego 5, 42-700 Lubliniec lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje data wpływu). Uwagi można zgłaszać w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty tj. do dnia 13.06.2019 r.