Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 43-latka, który w nocy z 7 na 8 maja 2019 r. włamał się do budynku przy ulicy Częstochowskiej w Lublińcu skąd dokonał kradzieży metalowych elementów wyposażenia pieca gazowego. Teraz za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Informację o włamaniu do budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego oficer dyżurny KPP Lubliniec otrzymał 8 maja, krótko po godzinie 8 rano. Przybyli na miejsce stróże prawa ustalili, że sprawca poprzez wybicie szyby w oknie na parterze wszedł do środka budynku skąd dokonał kradzieży elementów wyposażenia pieca gazowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do ustalania sprawcy. Rozpytano okolicznych mieszkańców oraz sprawdzono punkty skupu złomu na terenie miasta. To właśnie na terenie jednego z nich ujawniono przedmioty pochodzące z włamania. Ustalono również dane personalne i rysopis osoby, która przyniosła te elementy do punktu skupu. To były mieszkaniec Zabrza, obecnie osoba bezdomna. 
Na podstawie wcześniejszych legitymowań i ustaleń funkcjonariuszy KPP Lubliniec co do możliwego miejsca przebywania sprawcy kilka godzin po ujawnieniu włamania został on zatrzymany na terenie Lublińca. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.