W ostatnim czasie lublinieccy policjanci przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania w rejonie ulicy Szkolnej, Sokoła i Żwirki i Wigury. Dodatkowo użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń nanieśli w tym rejonie 8 znaczników z kategorii „nieprawidłowe parkowanie”. Problemem zajął się dzielnicowy sierż.szt. Maciej Praski.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu kilkakrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy w miejscu w niezgodny z przepisami sposób parkowali swoje pojazdy w rejonie ulic Szkolnej, Sokoła i Żwirki i Wigury. Zagrożenie dostrzegli także sami mieszkańcy, którzy w br. 8-krotnie nanosili stosowne znaczniki na mapie zagrożeń. Policjanci zweryfikowali i potwierdzili zgłoszenia, do których często dołączony był materiał zdjęciowy przedstawiający pojazdy zaparkowane w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania. Sygnały o nieprawidłowościach w tym rejonie mieszkańcy przekazywali również w czasie spotkań z dzielnicowym sierż.szt. Maciejem Praskim, który uwzględnił ten problem w prowadzonym aktualnie planie priorytetowym dzielnicowego.
Z pierwszych ustaleń dzielnicowego wynika , że sprawcami wykroczeń nieprawidłowego parkowania w tym rejonie są najczęściej osoby, które odwiedzają Szkołę Podstawową nr 1 lub dokonują zakupów w placówkach handlowych na ulicy Żwirki i Wigury, a swoje pojazdy przez nieuwagę czy pośpiech pozostawiają o obrębie skrzyżowania utrudniając w tych miejscach ruch, a także powodując niebezpieczne sytuacje dla innych kierujących.

Pamiętajmy, że samochód zaparkowany w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania stwarza duże zagrożenie, gdyż odległość 10 metrów jest niezbędna do tego, aby nasz kąt widzenia był dostateczny i umożliwiał obserwację ruchu na skrzyżowaniu. Nie wolno nam ignorować przepisów i narażać na niebezpieczeństwo innych uczestników drogi, nawet jeżeli czasem musimy pozostawić swój pojazd nieco dalej od miejsca docelowego. Za niestosowanie się do przepisów dotyczących parkowania w obrębie skrzyżowania narażamy się również na karę w postaci mandatu karnego w wysokości 300 zł oraz 1 punktu karnego.

  • na zdjęciu dzielnicowy w mundurze w czasie obchodu ulicy Szkolnej.
  • Na zdjęciu dzielnicowy w trakcie obchodu ulicy Szkolnej w Lublińcu stoi obok pojazdu w kolorze niebieskim.
  • Na zdjęciu dzielnicowy sierż.szt. Maciej Praski rozmawia z mężczyzną stojąc na ulicy.